Folia do sianokiszonki 750

Folia do sianokiszonki 750 Silobale

Jak owijać bele folią do sianokiszonki 750?

 

Bele sianokiszonki owinięte folią to jeden z najpopularniejszych sposobów produkowania paszy dla zwierząt hodowlanych. Jego zastosowanie znajdziemy przede wszystkim w mniejszych i średnich gospodarstwach. 

Jak powinniśmy ustawić naszą folię do sianokiszonki 750 mm, aby balot został poprawnie owinięty? Do prawidłowego owinięcia balotu niezbędna jest pełnosprawna owijarka oraz odpowiednie jej ustawienie do naciągnięcia folii o wymiarze 750 mm na rolkach.

 

Jak naciągnąć folię do sianokiszonki 750 na owijarkę? Rolkę z folią należy ustawić w taki sposób aby każda kolejna warstwa nachodziła w 50 % na poprzednią. Stosujemy w ten sposób tak zwaną ,,zakładkę”, która wynosi połowę szerokości folii do sianokiszonki.

Przykładowo podwójne owinięta folia na, daje nam cztery równo nałożone warstwy. Zastosowanie folii do sianokiszonki o wymiarze 750 mm zdecydowanie przyspieszy cały proces owijania,  bowiem liczba obrotów stołu spada z 24 do 16, stosując owijanie podwójne. W Polsce przeważnie balot zostaje podójnie owinięty. Dzięki zastosowaniu techniki owijania beli na ,,zakładkę” uzyskujemy cztery warstwy folii.

Wynika to z trudniejszych warunków produkcji sianokiszonek, w których głównym materiałem na paszę są mieszanki siana i traw zawierających znaczny udział twardy łodyg. Taka praktyka co jasne podraża technologię, ale znakomicie się sprawdza jeżeli do owinięcia mamy materiał ze stwardniałymi korzeniami lub łodygami. Gwarantuje ona, że folia nie zostanie przebita, a zakonserwowana kiszonka będzie posiadała wymagane wartości odżywcze bez powstania pleśni.

 

Produkcja sianokiszonki owiniętej folią 750 

 

Wyprodukowanie wysokiej jakości sianokiszonki wiąże się koniecznością wyeliminowana dostępu powietrza do podlegającej procesom fermentacji. Aby utworzyć warunki sprzyjające zachodzeniu procesu fermentacji należy dokładnie oraz szczelnie owinąć belę.

Aby folia do sianokiszonki 750 mm, spełniła swoje zadania w produkcji sianokiszonki wymaga kompleksowego podejścia praktycznego. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na właściwy dobór folii pod względem potrzebnych nam parametrów, a następnie jej prawidłowe przechowywanie, bezpośrednie wykorzystanie, a także utylizację po zużyciu.

Przeprowadzony w prawidłowy sposób wybór, a następnie odpowiednie wykorzystanie folii niewątpliwie przekładają się na jakość produkowanej sianokiszonki i wysokość potencjalnie ponoszonych strat składników pokarmowych, co w efekcie przekłada się na ekonomiczne wskaźniki i wartość pokarmową pasz objętościowych.

Skutecznie przeprowadzony proces fermentacji paszy, niwelujący powstanie ewentualnych strat oznacza konieczność przeprowadzenia owijania balotu możliwie jak najszybciej. Zakładając, że temperatura powietrza wynosi 20 st. C, bele należy owinąć najpóźniej do dwóch godzin od chwili sprasowania materiału. Czas ten można wydłużyć o ile temperatura powietrza jest niższa.

 

Zalety produkowania sianokiszonki, owijanej folią 750

 

Technologia kiszenia paszy w belach ma kilka strategicznych zalet. Przede wszystkim umożliwia zbiór siana nawet z niewielkich powierzchni pola. Nie jest wymagane tworzenie nowej pryzmy dla kilku czy kilkunastu ton zebranej paszy. Można z powodzeniem sprasować zaledwie kilka bel i przetransportować do gospodarstwa.

Kolejną ważną cechą sianokiszonki przyrządzonej w belach, nieosiągalną w przypadku pozostałych technologii, jest mobilność paszy. Przygotowaną belę możemy bez problemu przetransportować z jednego miejsca do drugiego bez potrzeby jej otwierania. Zatem pojawia się możliwość handlu paszą. 

Do tego bele nie wymagają specjalnie przygotowanego miejsca składowania, wystarczy wyłącznie wyrównać powierzchnię i pozbawić ją ostrych narzędzi czy przedmiotów, które mogą przebić folię.

 

Oczywiście technologia zakiszania w belach nie jest pozbawiona również wad. Jedną z tych bardziej kluczowych jest wyższy koszt jednostkowy oraz nakład pracy związany z konserwacją paszy. Dość poważną wadą jest także niejednolita jakość kiszonki, w każdej beli pasza ma inne parametry o ile wyprodukowana przez nas kiszonka została owinięta złej jakości folią. Układ pokarmowy krów źle reaguje na takie zmiany. 

W jaki sposób możemy zabiezpieczyć owijane bele przed różnorodnością w powstałej kiszonce?  Oczywiście będzie to dobór odpowiedniej folii do sianokiszonki.

 

Jak dobrać odpowiednią folię do sianokiszonki odpowiednią do naszego gospodarstwa?

 

Mocna folia do sianokiszonki 750

 

Dokonujący się w ostatnich latach postęp mechaniczny zrewolucjonizował system konserwacji pasz. Dzięki wyprodukowaniu mocnej folii do sianokiszonki jesteśmy w stanie przygotować paszę dla zwierząt wzbogaconą o te same wartości odżywcze w każdej beli.

Najlepszym i najbardziej ekonomicznym sposobem wykorzystania traw jest produkcja sianokiszonki. Dobrze sporządzona sianokiszonka jest gwarantem sukcesu żywieniowego i pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości wartości odżywcze. Wysokiej jakości kiszonka jest źródłem suchej masy, białka, składników mineralnych i witamin.

Na wartość odżywczą sianokiszonki wpływa jakość surowca, który został poddany zakiszaniu oraz to, czy proces zakiszania przebiegł prawidłowo, a także jakość folii zastosowanej do całego procesu.

Jesteśmy w stanie wyprodukować sianokiszonkę o takich parametrach korzystając wyłącznie z mocnej i wytrzymałej folii do sianokiszonki.

 

Jaka jest najlepsza folia do sianokiszonki o wymiarze 750 mm? Mocną folię do sianokiszonki o wymiarze 750 mm, znajdziesz u samego producenta folii Silobale.

Nasze folie powstają dzięki technologii rozdmuchu, profesjonalnie nazywaną techniką blown, co gwarantuje nam doskonałą rozciągliwość oraz wysoką wytrzymałość. Folia ta jest wyrobem wysokiej klasy, który spełni wymagania najbardziej wymagających klientów.

Folie do sianokiszonki 750 od proiucnetna Silobale to folie 7-warstwowe. Stosując ją w gospodarskie owiniesz jedną rolką folii od 24 do ponad 26 balotów. Każda folia posiada stabilizator UV, dzięki czemu nasze bele nie będą zagrożona przez promienie słoneczne. Nadają się one również do dalszego recyklingu.

Kupując folie do sianokiszonki Silobale, inwestujesz w zdrowie swoich zwierząt.