Folia rolnicza do sianokiszonki

Folia rolnicza do sianokiszonki Silobale

 

Rodzaje folii rolniczych do sianokiszonki

 

Folia rolnicza do sianokiszonki to niesamowicie istotny element prawidłowego procesu fermentacji paszy dla zwierząt hodowlanych. 

Która folia najlepiej będzie u nas zdawała egzamin? Przed zakupem dowiedz się jakimi parametrami różnią się folie rolnicze?

 

Szerokość folii rolniczej:

Dostępne folie do sianokiszonki, występują w dwóch rozmiarach: 500 mm oraz 750 mm. Większy rozmiar folii rolniczej, znacząco przyśpiesza proces owijania paszy. Jednak, rozmiar który wybierzemy, zależy przede wszystkim od maszyny do owijania sianokiszonki, którą dysponujemy.

 

Długość folii rolniczej:

Kolejnym wariatem jest długość folii do sianokiszonki. Czym więcej bel, przyjdzie nam owinąć, tym dłuższą rolkę folii rolniczej powinniśmy zakupić.

 

Kolor folii rolniczej:

Folie do sianokiszonki występują w czterech kolorach: białym, czarnym, zielonym i przezroczystym. Wbrew pozorom kolor folii ma ogromny wpływ na jakość otrzymanej sianokiszonki. Jasne kolory odbiją promienie słoneczne, więc okryta nimi kiszonka nie będzie się nagrzewać.

Zachowanie odpowiedniej temperatury uchroni kiszonkę przed utratą wartości ożywczych.

Jasna folia rolnicza, perfekcyjne sprawdzi się podczas wiosennych i letnich dni, ponieważ skutecznie ochroni kiszonkę przed przegrzaniem. Zaś ciemniejsze folii rolnicze powinny być stosowane na okres chłodniejszych dni. Tak zakonserwowana kiszonka, będzie odpowiednim pokarmem dla zwierząt hodowlanych. 

 

Warstwy folii rolniczej:

Oferowane folie rolnicze do sianokiszonki, różnią się też ilością warstw. Najczęściej używane są folie 3-warstwowe, w przypadku tych droższych, 5-warstwowe. Czym większa ilość warstw folii rolniczej tym, tym większa pewność, że zawinięte siano w bele, przejdzie pomyślenie fermentacje. 

 

Wysoka jakość sianokiszonki uzależniona jest przede wszystkim od zapewnienia zbiorom warunków beztlenowych. 

W przeciwnym razie, gdy materiał na pasze nie zostanie odpowiednio zabezpieczony przed dostępem tlenu, stanie się siedliskiem rozwoju grzybów i pleśni, przez co sianokiszonka nie będzie nadawała się do spożycia przez zwierzęta.

Dobór dobrej folii rolniczej do sianokiszonki, jest, corocznym wyzwaniem dla każdego rolnika.

 

Gdzie kupimy folię rolniczą do sianokiszonki?

 

Jeżeli folia do sianokiszonki ma posłużyć nam jako produkt ułatwiający przygotowanie paszy dla zwierząt to nie powinniśmy zapomnieć również o upewnieniu się czy substancje, które zawiera nie są szkodliwe dla cyklu żywnościowego. Nie mniej ważna jest poziom kleistości folii. 

Czym większa ilość kleju na folii rolniczej, tym większa jest jej szczelność.

 

Kupując folię rolniczą, przeznaczoną do siano kiszenia , najlepiej zgłosić się do bezpośredniego producenta folii. Silobale - u nas zakupisz folie rolnicze do balotów, kiszonek i sianokiszonki.

W naszej ofercie znajdziesz folie rolnicze do owijania bel sianokiszonek, zarówno folia do sianokiszonki 750 oraz folia do sianokiszonki 500.

Dzięki swojej wielowarstwowej strukturze polimerowej są one odporne na rozerwanie, przetarcie czy przebicie, dlatego skutecznie chronią sianokiszonkę przed zmiennymi temperaturami.

Charakteryzuje się wysoką elastycznością, doskonale opina belę i skutecznie chroni jej zawartość. Folia do kiszonki umożliwia bardzo dobrą konserwację „zakiszanie” przy niskich nakładach finansowych. 

 

Zadzwoń do nas, aby zakupić trwałą i szczelną folię rolną do sianokiszonki w dobrej cenie.